Laserowe usuwanie blizn

W przedmowie warto omówić pieczołowicie z jakimi rodzajami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich charakter wyróżniamy trzy rodzaje. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, oznaczane inaczej hipertroficznymi. Ich powstanie zwykle uwarunkowane jest rozciągniętym w czasie się przebiegiem gojenia oznacza to w wyniku infekcji. Blizny tego typu są czerwone, pogrubiałe, wyrastają ponad poziom skóry, natomiast utrzymujące się w brzegu rany. Wraz z upływem czasu może dojść do ich etapowego zanikania. Drugim rodzajem blizn są keloidy, inaczej bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które stworzone są z tkanki łącznej włóknistej. W odmienności do blizn przerostowych, przytoczonych powyżej, rozwijają się poza obręby rany naturalnej. Bardzo główną cechą tego rodzaju blizn jest fakt, iż nie ulegają niefortunnie samoistnej regresji wraz z przemijającym czasem. Keloidy zwykle mają nierówny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich tworzenie związane jest z indywidualnymi uwarunkowaniami do zbyt dużego produkowania włókien tkanki łącznej. Ostatnim rodzajem blizn są blizny atroficzne, oznaczane zanikowymi. Wskazane blizny odznaczają się zwykle okrągłym kształtem. Ponieważ, że leżą poniżej poziomu skóry, formą przypominają miejscowe zagłębienie. Powstają zwykle w wyniku przebiegu trądziku lub przebytej ospy wietrznej. Do grona blizn zanikowych zaliczane są również rozstępy.

Tworzenie się blizn jest naturalnym przebiegiem gojenia się ciała po rozmaitego rodzaju urazach przerywających ciągłość skóry. Uszkodzona skóra naprawiana jest tkanką łączną, a gojenie się rany przebiega na przestrzeni 4 etapów. Faza 1 jest etapem zapalnym, który ma początek w chwili gojenia. W trakcie od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się bardziej przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest doskonałym opatrunkiem i chroni ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Efektem fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany zaczynają przenikać naczynia krwionośne, trwa to mniej więcej siedmiu dni. W trzeciej fazie zaczyna się czas gojenia. Wytwarzany kolagen pełni rolę podtrzymywania powstającej blizny. Zachodzi trwałość pośród ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. Bardzo ważne jest by pamiętać o ciągłym oczyszczaniu rany i dezynfekcji, ze względu na fakt że procedury te zaniżają zagrożenie pozostawania blizn. Końcową fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to przewlekły etap, który potrafi trwać od kilku miesięcy, nawet do kilku lat.

Na cały wygląd blizny ma wpływ paleta okoliczności. Bardzo istotne są rodzaje urazu, oznacza to rozróżnienie czy powstały poprzez zranienia, oparzenia, czy cięcia chirurgicznego. Na ostateczny rodzaj blizny ma wpływ dodatkowo fakt w jakim polu na ciele się znajduje oraz indywidualne cechy organizmu, do których zaliczamy tendencja do bliznowacenia. wszystkie blizny w okresie swojej świeżości odznaczają się różowym kolorem, i wraz z upływem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. nigdy niestety nie powracają do fizjologicznego koloru skóry. spowodowane jest to deficytem pigmentu w tkankach blizny. W dodatku blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Musimy pamiętać o tym, że ogólny zachowanie się blizny zależy w dużym stopniu od naszej skrupulatności w jej pielęgnacji. nie licząc stosowania kremów i maści niewskazane jest zrywanie strupków, które powstają w trakcie gojenia się rany. Strupki w trakcie gojenia same kruszeją, a ich zrywanie może doprowadzić do niechcianej infekcji oraz natężenia się blizny. Po operacjach w strefie brzucha lub cesarskim cięciu warto dbać o utrzymanie wagi. Zawyżony zwiększenie tkanki tłuszczowej spowoduje rozciągnięcie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, jeśli rana jest osadzona na obszarach zagrożonych zwiększonym naprężeniem (np. na kolanie, łokciu) warto zmniejszyć zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do porozrywania się blizny. Przez co najmniej rok blizna musi być chroniona przed promieniami słonecznymi. nieobecność opieki kremami z filtrem lub maskowania blizny odzieżą może doprowadzić do przerostów, towarzyszyć może nieprzyjemne swędzenie, ból i pieczenie. Blizna eksponowana na promieniowanie słoneczne może poza tym stać się dużo ciemniejsza co ponadto ją zaznaczy.

Blizny jako fundamentalny proces gojenia się ran potrafią przysporzyć się do odczuwania dyskomfortu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. często oferowane są metody plastyczne i chirurgiczne w celu usunięcia blizn. Są mimo to bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą zagrożenie powikłań, tymczasem nie są koniecznością i idealnym wyjściem na pozbycie się tych brzydkich zmian.

W Lublinie usuwanie blizn potrądzikowych za pomocą lasera Emerge TM oferuje gabinet kosmetyczny Laser Look. Laser Emerge TM wywodzi się z grupy laserów frakcyjnych. dedykowany jest do zabiegów redukujących zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych spowodowanych przebiegiem starzenia. redukuje rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, nierówności tekstury skóry, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga usuwać blizny. za pośrednictwem niemu możliwe jest pozbycie się paskudnych blizn bez potrzeby wizyty u chirurga. uważa się go więc za perfekcyjną alternatywę dla najróżniejszych dróg przezwyciężania zmiany skórne. Zaczerwieniona skóra i opuchlizna w obszarze zabiegu hamuje się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Mimo to nie jest potrzebna rezygnacja z zwyczajnych obowiązków i aktywności. nadto laser na blizny Emerge TM jest w zupełności bezpieczny dla organizmu człowieka i nie czyni niepożądanych kłopotów. wytwarza wiązki laserowe, które nie obejmują całej powierzchni tkanki poddawanej zabiegów, a jedynie pewną jej część w kształcie punktów. Jego kompletność i uniwersalność umożliwia ujędrnienie i napięcie skóry, za pomocą odbudowę oraz produkcję przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych i elastynowych. wypada zaakcentować, że laser ten jest przeznaczony do zabiegów, które nie wymagają okresu rekonwalescencji, należyty jej okres jest wyjątkowo krótki. Jest to jedno z szczególnie sprawdzonych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania niechcianej blizny jest zależna od jej rozmiaru. Pierwsze owoce zabiegu można spostrzec już następnego dnia, a pełne owoce zabiegu otrzymuje się nawet po 3 miesiącach, po czasie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-090