Podologia Lublin

Pękające piety to niewygodny problem, z jednej strony ból i niewygoda z drugiej nieestetyczny wygląd. Pękanie pięt może prowadzić do większych problemów, a pięty pękają gdy skóra jest sucha, masz nadwagę lub nosisz niewłaściwe obuwie. Dowiedz się jak sobie pomóc i pozbyć się tego problemu, a najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u podologa Lublin.

Pękające pięty to problem estetyczny ale i zdrowotny, wyglądają jak podłużne szczeliny w zrogowaciałym naskórku, ale mogą też sięgać dalej. Jest to idealne miejsce do zbierania się brudu i potencjalne miejsce wniknięcia wielu chorób. Wnikają wtedy tam wirusy, bakterie i zakażenia grzybicze które uwielbiają środowisko jakie panuje w stopach na których są buty, ciepło i wilgotno. Takie rany mogą krwawić i ropieć i wtedy staje się już nieprzyjemnie i boleśnie. Dlatego tak błaha dolegliwość jak pękające pięty powinna być wyleczona u specjalisty czyli podologa i niestety ale nie uda się to w czasie jednej wizyty a całej serii która dopiero wtedy jest gwarancja sukcesu. Profesjonalne leczenie pięt jest długotrwałe.

Wizyta w gabinecie podologicznym zaczyna się o wywiadu, specjalista powinien wypytać się o choroby a zwłaszcza cukrzycę ponieważ diabetycy mają wrażliwą skórę na stopach do których trzeba podchodzić ostrożniej. Mają oni często zaburzone krążenie u stóp i odczuwają mniejszy ból przez co zaniedbują objawy pękających pięt bo ich nie czują. Czasami dieta uboga w płyny również skutkuje suchością skóry która prowadzi do pękających pięt.

Zabieg na pękające pięty

Całą procedurę rozpoczyna się od moczenia stóp przez 10 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem soli do stóp. Rozmiękczona skóra jest łatwiejsza do usunięcia a zabieg przyjemniejszy. Po osuszeniu stóp można przystąpić do usuwania twardego naskórka z pięty. Podolog ma dostęp do lepszego sprzętu niż my sami w domu i może wykorzystać do tego frezarkę z końcówką diamentową. Istotny jest również kierunek ruchów jaki powinien być wykonywany czyli równolegle do pęknięć, w innym przypadku może dojść do powiększenia się szczelin. W sytuacjach gdy pęknięcia są głębokie to nie będzie możliwości usunięcia ich w czasie jednej wizyty, a dopiero w kolejnych.

Tak oczyszczona pięta jest przygotowana do kolejnego etapu czyli nałożenia na nią maseczki z leczniczym preparatem. Warto to wykonać na całą stopę nie tylko na pięty. Następnie owinąć stopy cienką folią i ręcznikiem lub specjalne kapcie dzięki czemu zatrzymamy ciepło. Z tak przygotowanymi stopami czekamy co najmniej 30 minut aby cały preparat miał czas się wchłonąć. Po zakończeniu całe stopy należy wytrzeć bardzo dokładnie i wysuszyć. Można wreszcie nałożyć skarpetki, najlepiej bawełniane.

Cały proces leczenia pękających pięt nie wykona się za jednym razem, zabieg należy powtarzać co 2 tygodnie. W domu też dbamy o stopy czyli smarujemy na noc kremem wskazanym przez podologa na rano stosujemy maści na suchą skórę.

Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-090