Salon kosmetyczny Lublin

Lasery w kosmetyce nabierają co raz to większego znaczenia, precyzyjna wiązka światła jaka wytwarzają może mieć duże zastosowanie. Popularne obecnie lasery to diodowe do depilacji i frakcyjne do ogólnego odmładzania twarzy i redukcji wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Temat depilacji jest doskonale znany, laser usuwania niechciane owłosienia które nie powinno już odrosną przez kilka lat, to świetny zabieg który w znaczący sposób poprawia komfort własnego ciała i podnosi pewności siebie. Mniej znane są lasery frakcyjne, mają szersze zastosowanie ale ich parametry źle skonfigurowane mogą nieść za sobą ryzyko powikłań. Dodatkowo ważne jest postepowanie pacjenta po zabiegu czyli okres rekonwalescencji i dbania o skórę w tym okresie.

Salony i gabinety kosmetyczne w ostatnich latach mocno się doposażają i kupują nowoczesny sprzęt do których należą lasery frakcyjne ablacyjne i nieablacyjne. Te pierwsze często działają jako lasery CO2 i generują silną wiązkę światła która doprowadza do odparowania skóry czyli ablacji, nie zawsze salon kosmetyczny to dobre miejsce do przeprowadzenia tego zabiegu. Drugim laserem już częściej posługują się kosmetyczki. Nieablacyjne lasery są bezpieczne ale również skuteczne, doskonale odmładzają twarz, usuwają drobne blizny i rozstępy. Jednak gdy chcemy usunąć dużą bliznę np. po oparzeniu powinniśmy się uda na laser frakcyjny CO2. Oczywiście u kosmetyczki oba urządzenia mogą być stosowane z powodzeniem, ważna jest tutaj współpraca z pacjentem i informowanie go o wszelkich przeciwwskazaniach.

Część funkcji lasera frakcyjnego można wykonać stosując różnego rodzaju peelingi. Salony kosmetyczne to doskonałe miejsca na różnego rodzaju zabiegi na twarz i ciało którymi są np. peelingi chemiczne. Ich stosowanie jest bezpieczne a efekty mogą się okazać naprawdę spektakularne, często dochodzi do głębokiej przebudowy naskórka która objawia się znaczącym odmłodzeniem twarzy. Jak widać wizyta w salonie kosmetycznym może okazać się bardzo istotna dla akżej kobiety która chce poprawić swój wygląd i samoocenę.

Laser Look
ul. Głęboka 10/36
20-612 Lublin